Jak zmierzyć psa ?

Jak zmierzyć pieska?

Poniżej znajdziesz instrukcje jak zmierzyć psa do poszczególnych naszych produktów - jeśli masz trudność ze zmierzeniem pieska nie wahaj się do nas napisać czy zadzwonić, zawsze chętnie pomożemy:)

 

1. UBRANKA

 

2. SZELKI GUARDY

1 i 2 to obwody, A i B to odległości. Wymiary 1, 2 oraz B są regulowane.

 

3. SZELKI NORWESKIE oraz EASY-WALK

A - to obwód klatki piersiowej mierzony zaraz za łapkami
B - to odległość od paska A po jednej stronie psa, do paska A po drugiej stronie psa
C - to odległość od paska B po jednej stronie psa do paska B po drugiej stronie psa

W przypadku szelek norweskich tylko pasek pod brzuchem jest regulowany
W przypadku szelek easy-walk wszystkie wymiary są regulowane.

3. SZELKI ANTYUCIECZKOWE

1,2 i 3 to obwody - obwód 2 powinien być mierzony tuż za łapkami, obwód 3 w miejscu, gdzie klatka piersiowa robi się węższa. Uwaga! W przypadku chłopaków trzeba uważać, żeby pasek ten nie wypadał blisko siusiaka, bo może przeszkadzać pieskowi, dlatego warto zmierzyć go troszkę bliżej łopatek.

A to odległość między paskiem 1 a paskiem 2 mierzona na grzbiecie
B to odległość między paskiem 2 a paskiem 3 mierzona na grzbiecie
C to odległość między paskiem 1 a paskiem 2 mierzona wzdłuż mostka
D to odległość między paskiem 1 a paskiem 3 mierzona wzdłuż mostka

4. SZELKI SPORTOWE

1 i 2 to obwody - obwód 1 powinien być mierzony u nasady szyi - ten obwód w szelkach standardowo jest regulowany więc niewielkie różnice w pomiarze nie będą miały w pływu na dopasowanie szelek. Obwód 2 powinien być mierzony w miejscu, gdzie klatka piersiowa zaczyna się zwężać - uważaj żeby nie zmierzyć tego obwodu za daleko - szczególnie jeśli Twój piesek jest chłopcem :) Ten obówd jest również regulowany więc błąd pomiaru jest akceptowany :)

- to odległość od nasady szyi do miejsca gdzie mierzyliście obód tułowia - zmierz tą odległość jak pies stoi prosto - sprawdź pomiar kilka razy dla pewności - jeśli kilka Twoich pomiarów się różni - wybierz ten najmniejszy. Ten pasek w szelkach nie jest regulowany dlatego to bardzo ważne, żeby odległość była zmierzona możliwie jak najdokładniej.

B - to odległość od początku mostka do miejsca gdzie mierzyliście obwód tułowia (po stronie brzucha) - zmierz tą odległość jak pies stoi prosto - wykonaj kilka pomiarów - daj psu pochodzić, poruszać się i zmierz tą odległość jeszcze raz. Jeśli pomiary wyjdą różne - wybierz ten środkowy lub większy. Ten pasek w szelkach nie jest regulowany dlatego bardzo ważne jest, żeby odległość ta była zmierzona możliwie jak najdokładniej.

Instrukcja mierzenia psa SZELKI SPORTOWE 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl